•  

DepoNet Wi-Fi teknolojisi ve kablosuz ag sistemleri üreticisi Ruckus Wireless firmasının Distribütörü Oldu.

Merkezi Silikon Vadisi'nde bulunan Ruckus Wireless rması dünyanın dört bir yanındaki büyük ölçekli kuruluslar ve servis saglayıcılar tarafından kullanılan türde, ileri düzey, "akıllı" Wi-Fi teknolojisi ve kablosuz ag sistemleri üreticisidir.

2009 Inc. 500 sıralamasında en hızlı büyüyen Telekom firması olarak belirtilen ve Dünya Ekonomi Forumu'nda Teknoloji Öncüsü ünvanını alan Ruckus firması, standart 802.11 Wi-Fi teknolojisi üzerinden sinyal mesafesini artıran, gecikmeye duyarlı multimedya içerik ve hizmetleri kesintisiz aktarmaya imkan tanıyan, patentli bir anten teknolojisi gelistirmistir.

Ruckus'un amiral ürünleri arasında yer alan ZoneFlex, kablosuz çapraz baglantılar sayesinde kesintisiz performansı en uzak mesafelere en ucuz bir sekilde tasıyabilen ve merkezi bir kablosuz LAN sistemini yenilikçi bir dizi Wi-Fi akıllı antenlerle birlestiren ilk üründür.

Ruckus'un MediaFlex multimedya kablosuz router cihazları, IPTV gibi digital hizmetleri abonelere kablosuz ortamdan sunmak üzere dünyanın her kösesindeki lider genis-bant operatörler tarafından kullanılmaktadır. Ruckus firmasını digerlerinden ayıran temel özellik anten tasarımındadır. Ruckus antenleri birçok anten elemanının bir araya gelmesinden olusmaktadır (dairesel bir sekilde dizilmis). Cihaz hangi yöndeki bilgisayar ile (veya bir diger AP ile) görüsecek ise, çoklu anten elemanlarının bazılarını devreye sokup bazılarını devreden çıkartarak, dairesel bir yayın yerine "belli bir istikamete odaklanmıs" bir yayın gerçeklestirmektedir (yayın derken hem alıs hem de veris yönünde iletisim oldugunu akılda tutmamız gerekir). Cihaz farklı bilgisayarlarla konusurken bu bilgisayarların bulundugu yere göre devreye aldıgı anten elemanlarını dinamik olarak degistirmekte ve bu sayede de her seferinde farklı bir istikamete odaklanan sinyal göndermekte/almaktadır.


Bu durumda, wireless iletisimini sabote edebilecek baska elektromanyetik olaylar ve/veya iletisim cihazları antenin kapsama alanı dısında kalmaktadır. Bu nedenle de herkesin basını agrıtan sık sık hattan kopma ya da yavaslama olayları Ruckus ürünlerinde daha az yasanmaktadır. Iletisimde zaman zaman görülen yavaslama veya kopma gibi düzensizlikler olmayınca da, bu tür iletisim sistemi gecikmelere veya paket kayıplarına karsı son derece duyarlı olan video ve ses gibi uygulamalar açısından çok daha uygun bir teknoloji olarak karsımıza çıkmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için   Ruckus Wireless internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

HAYATINIZDA BÖYLE ACCESS POINT GÖRMEDİNİZ!

AMERİKAN TEKNOLOJİSİ

Ruckus bir Amerikan firmasıdır ve kablosuz iletişimde en hızlı pazar payı artışına sahiptir.

PATENTLİ ÖZEL ANTEN TASARIMI

Çok elemanlı özel anten tasarımı sayesinde kapsama alanı o anda görüşülen her bilgisayar için optimum bir şekilde ve dinamik olarak ayarlanmaktadır. Anten elemanları plastik kutunun altındadır. Bu anten tasarımı sayesinde:

DAHA UZAK MESAFE

Alışılagelmiş AP cihazları 3600 kapsama alanına sahip omni-directional antenle donatılmışlardır. Bu durumda sinyal gücün 3600 ye dağıtılmakta ve iletişim mesafesi de kısalmaktadır.
Ruckus ise enerjisini dağıtmadan, her bilgisayarla ayrı ayrı o bilgisayarın olduğu istikamete odaklı bir anten kapsama alanını dinamik olarak yaratır. Bu sayede daha uzak mesafelere sinyal göndermesi ve daha uzak mesafelerden gelen sinyalleri duyması mümkündür.

DAHA UCUZ YATIRIM

Daha uzak anten kapsama alanı, aynı işi yapmak için daha az AP kullanılması ve daha düşük proje maliyetleri anlamındadır.

DAHA YÜKSEK PERFORMANS

Sinyal gücü 3600 ye yayılmayıp belli bir istikamete odaklandığı için rakiplere göre aynı mesafede daha yüksek iletişim performansı sağlanmaktadır.

KESİNTİSİZ İLETİŞİM

Anten kapsama alanı belli bir istikamete odaklı olduğundan, kapsama alanının dinlemediği bölgelerde oluşan elektromanyetik girişimler ve parazitler iletişimi etkilememekte, bağlantı kopması ya da performans düşüklüğü yaşanmamaktadır.

AKILLI MESH, KOLAY KURULUM, YÜKSEK GÜVENLİK

Akıllı mesh teknolojisi sayesinde AP cihazları optimum performansa göre birbirleriyle otomatik olarak kablosuz ortamdan bağlantı kurabilirler. Bu sayede bilgisayar erişimi için kablo çekmeden daha geniş bir kapsama alanı elde edilebilir. Çift radyoya sahip olan AP modelleri, bilgisayarlarla 2.4 GHz üzerinden konuşurken birbirleri arasında 5 GHz üzerinden haberleşerek performans avantajı sağlarlar.

GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

54 Mbps AP modelleri (IEEE 802.11b/g)
300 Mbps AP modelleri (IEEE 802.11 b/g/n)
Indoor/outdoor AP modelleri
2.4 GHz tek radyo AP modelleri
2.4 GHz ve 5 GHz çift radyo AP modelleri (aynı anda ikisi de aktif olabiliyor)
Wireless Broadband Access Internet Çözümleri
Wireless IP/TV Çözümleri
Outdoor Bridge
Controller Switch
Yönetim Yazılımı

Ruckus-Wireless Ürünleri İçin Tıklayınız