Ruckus Wireless Çalışanları Kamuya Açık Dış Mekanlarda Ücretsiz Yüksek Hızda İnternet Erişim Hizmetini San Francisco Sakinlerine & Şehre Gelen Milyonlarca Ziyaretçiye Sunmak Amacıyla Biraraya Geliyor.

Yüksek Hızda Wi-Fi Hizmeti San Francisco'nun Dünyaca Ünlü Market Caddesi’nde Kullanılabiliyor. Bu Hizmetle San Francisco'nun Ülkenin İnternet'e En Çok Bağlı Şehirlerinden Biri Haline Getirilmesi Hedefleniyor.

SAN FRANCISCO ve SUNNYVALE, CA — Aralık 16, 2013 — Ruckus Wireless, San Francisco şehri ve vilayeti işbirliği kapsamında yüksek hızda Wi-Fi hizmetinin şehrin göbeğinde Pazar Yeri ve Castro Sokaklarının kesiştiği alandan başlayarak dünyada yaya trafiğinin en yoğun olduğu Embarcadero'yı kapsayacak geniş bir alanda verileceğini duyurdu.

San Francisco'nun kamuya açık ücretsiz yeni Wi-Fi hizmetinin adının bugün _San_Francisco_Ücretsiz_WiFi’ SSID adıyla anılacağı bildirildi. San Francisco ve civarını kapsayacak halka açık ücretsiz bu Wi-Fi hizmetinin ilk fazı olduğu bildirildi.

San Francisco Teknoloji Birimi ve Ruckus arasında kurulan bu kamu ve özel sektör girişimi, mevcut ve ileriye dönük sunulan şehiriçi hizmetlerinden sorunsuz faydalanmayı sağlayabilecek, kullanıcılara dünya çapında yüksek hızda bir Wi-Fi network'ünün tasarlanıp hizmete sunulması amacıyla biraraya geldi.

“San Francisco, teknoloji inovasyonu ve kullanımında dünyanın merkezüslerinden biri olarak kabul edildiği için günümüzde o şehirde yaşayanların, turistlerin ve işletmelerin geniş alana nufüs edebilen, yaygın bir kablosuz bağlantıya yönelik kaçınılmaz beklentileri oluşmuş durumda." şeklinde konuşan Belediye Başkanı Edwin M. Lee sözlerini şu cümlelerle noktaladı: “En iyi Wi-fi teknolojisinden faydalanabilmek ve bu yönde beklentilerin karşılanabilmesi amacıyla çok büyük ilerlemeler katettik. Kendi arka bahçemizde dahi bu teknolojiden istifade edebilir hale geldik.”

Ruckus Wireless Yönetim Kurulu Başkanı (CEO) ve yöneticisi Selina Lo konuyla ilgili şöyle konuştu: “Ruckus ve San Francisco yetkilileri yaygın, güvenilir ve kesintisiz bir kablosuz bağlantının şehir sakinlerine sunulmasının elzem halegeldiği yönünde ortak bir vizyonu paylaşıyorlar.”

“Mobile Internet kullanımı ve uygulamalarında patlamanın yaşanmasıyla yüksek hızda Wi-Fi erişimi artık olmazsa olmaz araçlar olarak belediyelerin yatırım programları arasında yerini aldı. Bu projenin mimari firması olarak bilinmenin ve San Francisco şehrine böyle değerli bir hizmeti sunabilen bir teknoloji tedarikçi firması olarak gösterilmenin gururunu yaşıyoruz.”

San Francisco Şehri ve Akıllı Wi-Fi Sistemi

Gigabit fiber omurga bağlantılarıyla desteklenerek trafik direklerine konuşlandırılan, değişen çevre koşullarına göre kendini adapte edebilen ve Market Caddesi boyunca çift bant (2.4 ve 5 GHz) kullanımını geçerli hale getiren Ruckus ZoneFlex™ 7782-S dış mekan kablosuz access point cihazları, San Francisco'nun kamusal alanda kullanıma açtığı yeni Wi-Fi hizmetine güç kattı. Fiber teknolojisinin ulaşamadığı noktalarda Ruckus akıllı mesh network teknolojisi access point cihazları arasında devreye girerek yüksek hızda kesintisiz, güvenli kablosuz erişimi sunuyor. Redundant Ruckus SmartCell™ Gateway (SCG) 200 wireless LAN (WLAN) kontrol cihazları, projede şehrin veri merkezinde trafik oluşumunu engellemek ve Wi-fi altyapısını merkezi olarak yönetmek amacıyla tercih edildi.

San Francisco Teknoloji Bakanı ve Bilişim Kurulu Başkanı Marc Touitou “Amacımız kullanıcılara sıradışı bir deneyim sunabilen, dünyanın en iyi teknolojisini tespit etmek ve uygulanmasını sağlamak. Kendi arka bahçemizde bu teknolojiden istifade edebilir hale geldik ve ülkemizin ilk kamuya açık Wi-Fi hizmeti haline gelebilmesi inancıyla tüm enerjimizi bu oluşuma verdik, bu yönde Ruckus Wireless ile çok çalıştık.”
 
Etkin bir şekilde bağlantıdan faydalanan doyumsuz, iştahlı kullanıcılar için Wi-Fi yeni bant genişliği anlamına geliyor şeklinde düşüncelerini kaydeden Touitou sözlerini söyle sonlandırdı: “Güvenilir, yaygın ve yerinde bir altyapı söz konusu olduğunda genel erişimin ötesinde sayısız değerli hizmetlerin önü açılmış oluyor. Akıllı telefon cihazlarının kullanımı arttıkça güvenilir Wi-Fi altyapısının şehrimize ve vatandaşlarımıza hizmet sunamaması mümkün değil.”

Ruckus Akıllı Wi-Fi Sistemi San Francisco'nun tercihi oldu. Bu sistem, fiziksel ve teknik engellerin önüne geçerek dış ortamda yüksek hızda bağlantı sunuyor, yüksek kapasiteli kapsama gereksinimlerinin gündeme geldiği, aynı anda bir çok kullanıcının kablosuz ağa bağlanmaya çalıştığı Market Caddesi’nde olduğu gibi. Patentli Ruckus Akıllı Wi-Fi teknolojisiyle Ruckus access point cihazları değişen ortam koşullarına bağlı olarak Wi-Fi sinyalini daha uzak mesafelere ulaştırabiliyorlar. Bu sayede kullanıcılar daha stabil ve geleneksel Wi-Fi bağlantısına nazaran çok daha hızlı bir bağlantıdan faydalanabiliyor.